NÜFUS ÇALIŞANLARI SENDİKASI

e-Nüfus Sen Genel Başkanı Ali KART: Nüfus Müdürlüklerimizin çoğunda maalesef dönüşümlü çalışmaya geçilemedi !

e-Nüfus Sen Genel Başkanı Ali KART :Nüfus Müdürlüklerimizin çoğunda maalesef dönüşümlü çalışmaya geçilemedi. Dönüşümlü çalışılmasıyla ilgili karar çıkmış olmasına rağmen, gerek personel eksikliği gerekse yoğunluk nedeniyle Nüfus Müdürlüklerimizin çoğunda dönüşümlü çalışmaya geçilemedi. Nüfus personelimiz özverili bir şekilde çalışmaya devam ediyor, ancak yaptığımız iş niteliği temaslı olması nedeniyle çok sayıda Nüfus Personelimiz Coronaya yakalandı. Sayı her […]

23 Kasım 2020 - 0:25 'de eklendi ve 1667 kez görüntülendi.
e-Nüfus Sen Genel Başkanı Ali KART: Nüfus Müdürlüklerimizin çoğunda maalesef dönüşümlü çalışmaya geçilemedi !

e-Nüfus Sen Genel Başkanı Ali KART :Nüfus Müdürlüklerimizin çoğunda maalesef dönüşümlü çalışmaya geçilemedi.

Dönüşümlü çalışılmasıyla ilgili karar çıkmış olmasına rağmen, gerek personel eksikliği gerekse yoğunluk nedeniyle Nüfus Müdürlüklerimizin çoğunda dönüşümlü çalışmaya geçilemedi.

Nüfus personelimiz özverili bir şekilde çalışmaya devam ediyor, ancak yaptığımız iş niteliği temaslı olması nedeniyle çok sayıda Nüfus Personelimiz Coronaya yakalandı. Sayı her geçen gün artıyor.

Şöyle bir örnek vermek istiyorum;    

Parmak izi cihazlarımızı sıklıkla dezenfekte ediyoruz, ama gün içinde yüzlerce parmak izi alındığı için bulaş riski artıyor.

Randevu sayısında azaltılmaya gidildi ancak yereli seviyede değil.

İçişleri Bakanlığımız ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğümüzden isteğimiz, randevuların zorunlu halleri kapsayacak şekilde en aza indirilerek İlçe Nüfus Müdürlüklerimizde dönüşümlü çalışmaya geçilmesinin yaygınlaştırılmasını bekliyoruz.

Vatandaşlarımızdan ise zorunlu olmayan işlemler haricinde, işlem yapmaktan kaçınmalarını bekliyoruz. Hem onların hem de bizlerin sağlığı açısından, çok büyük önem arz etmektedir.

Teşekkür ediyor, Basın ve kamuoyuna saygılarımı sunuyorum.dedi

e-NÜFUS SEN BASIN YAYIN

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER
SAYI: