NÜFUS ÇALIŞANLARI SENDİKASI

Çipli kimlik 55,5 Milyonu Geçti, Pandemi Sürecinde Özverili Şekilde Çalışan Nüfus Personeli Katkı Bekliyor

e-Nüfus Sendikası Genel Başkanı Ali KART yaptığı açıklamada : Sendikamızın elinde bulunan verilere göre ülke nüfusumuz 83,5 milyonu geçmiş durumdadır. Nüfus Çalışanları olarak Pandemi döneminde 11 bin personelimizle özverili ve kesintisiz bir şekilde halkımıza hizmet vermeye devam ettik. Personelimiz, sınava girecek öğrenciler için yeri geldi sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde, yeri geldi 19 Mayıs resmi […]

12 Haziran 2020 - 18:20 'de eklendi ve 1699 kez görüntülendi.
Çipli kimlik 55,5 Milyonu Geçti, Pandemi Sürecinde Özverili Şekilde Çalışan Nüfus Personeli Katkı Bekliyor

e-Nüfus Sendikası Genel Başkanı Ali KART yaptığı açıklamada :

Sendikamızın elinde bulunan verilere göre ülke nüfusumuz 83,5 milyonu geçmiş durumdadır.

Nüfus Çalışanları olarak Pandemi döneminde 11 bin personelimizle özverili ve kesintisiz bir şekilde halkımıza hizmet vermeye devam ettik.

Personelimiz, sınava girecek öğrenciler için yeri geldi sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde, yeri geldi 19 Mayıs resmi tatilinde dahi hep görevinin başında oldu,

İşlem hiç durmadı !!

Pandemi öncesi Nüfus Müdürlüklerimizde verilen günlük randevu sayımız 120 bin iken pandemi sonrası Yeni Normalimizde bu sayının %60 larındayız.

Ülkemizin 801 noktasında pasaport, 808 noktasında sürücü belgesi, 1054 noktasında kimlik ve diğer işlem başvuruları alınmaktadır.

Şu ana kadar 55,5 Milyon civarında çipli kimlik dağıtımı gerçekleştirildi. Vatandaşımız yeni kimlik çıkarana kadar ellerinde bulunan kimlik geçerlidir.

Bunun yanında Yeni tip sürücü belgesine geçen kişi sayısı 12,8 milyonu buldu, henüz yenilenmeyi bekleyen 15,2 milyon eski tip sürücü belgesi bulunmaktadır.Yen tip sürücü belgesine geçiş için süre 31.12.2022 tarihine kadar uzatılmıştır.

Yeni normal hayatımızda bizimde halkımızdan beklentilerimiz var,

İşlem yapmaya gelmeden önce muhakkak ön araştırma yapmalarını istiyoruz, başvuru için istenilen şartların ne olduğu, yanlarından hangi belgelerin bulunması gerektiğini öğrenmeleri hem bekleme süresini azaltacak hem de işlemin yarım kalmasının önüne geçecektir.

Şunu bilmelerini istiyoruz bazı evrakları (Nüfus Kayıt örneği, yerleşim yeri belgesi vb..) kolaylıkla e-devletten temin edebilirler, bazı işlemleri e-devlet üzerinden kolaylıkla yapabilirler,

Örneğin Adres değişikliklerini ( boş konuta olmak şartıyla ) e-devlet üzerinden yapabilirler. Bu temasın en az olması gereken yeni normal hayatımızda güzel bir uygulamadır.

Nüfus Müdürlüklerimize gelmeleri gerektiğinde ise,

Maske-Mesafe-Temizlik kuralına uyarak işlem yaptırmaya gelmelerini bekliyoruz.

Çipli kimlik için bir adet biyometrik fotoğraf ile banka ve ptt şubelerine ücretini (25 TL) yatırarak,

Yeni tip sürücü belgesine geçerken ise bir adet biyometrik fotoğraf ve ücreti (15 TL) yatırıp, bunun yanına sağlık raporlarını ekleyerek,

Randevu sayfamız olan randevu.nvi.gov.tr internet adresinden randevularını alıp Nüfus Müdürlüklerimize geldiklerinde işlemlerini yaparak ayrılacaklardır.

Cümlemin başında belirttiğim gibi, bu kurumun çalışanları pandeminin en ağır yaşadığı günlerde dahi işlem yapmaya devam etti, bu süreçte görev alan bazı kurumlara ek katkılar sağlandı örneğin ( sağlık çalışanlarına, ptt çalışanlarına olduğu gibi) , öz verili çalışanların ödüllendirilmesi moral ve motivasyonu arttıracaktır.

Bizlerde Sayın İçişleri Bakanımızdan, Nüfus Çalışanları için buna benzer bir adım bekliyoruz.

Basın ve kamuoyuna saygılarımı sunuyor, Teşekkür ediyorum.dedi

e-NÜFUS SEN BASIN YAYIN

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER
SAYI: